Tarih:

Paylaş:

Çin ve Hollanda başbakanları görüştü

Önerilenler

Bu yazı şu dillerde de mevcuttur: English

Çin Başbakanı Li Qiang, çarşamba günü Pekin’de, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile görüşerek ikili ilişkilerin sağlıklı ve istikrarlı gelişimini destekleme sözü verdi.

Li, 2014 yılında iki ülke arasında kapsamlı işbirliği için açık ve pragmatik ortaklığın kurulmasından bu yana Çin ve Hollanda arasındaki ilişkilerin çeşitli alanlarda verimli işbirliği ve iki halk için somut faydalarla hızlı bir şekilde geliştiğini söyledi.

Sözlerinin devamında Çin Başbakanı, ülkesinin açık ve pragmatik işbirliği ruhunu ileriye taşımak, ikili ilişkilerin istikrarlı gelişimini teşvik etmek ve daha fazla kazan-kazan sonuçları elde etmek için Hollanda’yla birlikte çalışmaya istekli olduğunu söyledi.

Çin ve Hollanda’nın serbest ticarete bağlı olduklarını ve birbirlerine daha fazla açılmaya ve pratik işbirliğini güçlendirmeye devam etmeleri gerektiğini söyleyen Li, bunun ikili ilişkilerin pekiştirilmesine ve derinleştirilmesine yardımcı olacağını, iki halkın temel çıkarlarına hizmet edeceğini ve dünyaya daha fazla istikrar ve kesinlik getireceğini sözlerine ekledi.

https://english.news.cn/20240327/12ab992df9a84c1fac527e10919b1ba6/c.html